Tento horský elektrobicykel je ľahký „ako pierko“. Vďačí geniálnej konštrukcii

Urta Hybrid je terénny eMTB (Mountain Bike) s motorom Fazua Ride 60, ktorý je súčasťou revolúcie na trhu elektrických MTB. Kategória MTB s pedálmi sa sezónu čo sezónu vyvíja a Urta Hybrid je hmatateľným príkladom technologického pokroku dosiahnutého vďaka ľahším a vysokovýkonným materiálom v kombinácii s najmodernejšími elektrickými pohonnými systémami.

Hmotnosť elektrobicykla je pre mnohých záujemcoch ku kľúčovým parametrom pri jeho výbere. Na trhu sa objavil model, ktorý je nielenže ultraľahký, ale navyše spĺňa kritériá aj pre tých najnáročnejších.

S tým, ako sa elektrobicykle postupne stávajú ľahšími a ľahšími, je čím ďalej ťažšie odlíšiť od seba elektrobicykle a klasické bicykle bez motora. Nový taliansky horský elektrobicykel Willier Urta Hybrid je toho dôkazom. Na prvý pohľad si totiž to, že má v sebe tento model elektromotor a batériu, nevšimnete.

Urta Hybrid je terénny eMTB (Mountain Bike) s motorom Fazua Ride 60, ktorý je súčasťou revolúcie na trhu elektrických MTB. Kategória MTB s pedálmi sa sezónu čo sezónu vyvíja a Urta Hybrid je hmatateľným príkladom technologického pokroku dosiahnutého vďaka ľahším a vysokovýkonným materiálom v kombinácii s najmodernejšími elektrickými pohonnými systémami.

Technické dáta

Elektrobicykel poháňa spomínaný motor Fazua Ride 60 s krútiacim momentom až 60 Nm. Batéria elektrobicykla má kapacitu 430 Wh. Je integrovaná do rámu, takže si ju naozaj nikto na prvý pohľad nevšimne. Pre tých, ktorým by sa táto kapacita málila, ponúka výrobca možnosť dokúpiť si druhú batériu s kapacitou 210 Wh, ktorú je možné pripevniť na jeden z držiakov flašky na pitie. Hmotnosť celého bicykla stojí naozaj za povšimnutie.  Pohybuje sa tesne pod 16 kilogramami, čo je rekord v tejto kategórii. Ráfiky pochádzajú od firmy Miche, plášte od Vittoria a vidlice od spoločnosti RockShox.

Fauza Ride

Systém Fazua Ride 60 je optimálnym riešením pre plné zachovanie podstaty skutočného celoodpruženého karbónového MTB: ľahký a rýchly pri stúpaní; rýchly, bezpečný a zážitkový pri zjazdoch. Pritom na rovine poskytuje optimalizovaná hmotnosť Urta Hybrid plynulú jazdu s ľahkým šliapaním aj bez pomoci, čo vedie k úspore batérie a v konečnom dôsledku k zvýšeniu dojazdu.

Rám Wilier

Rám bicykla je vyrobený z vysokomodulového karbónu HUS-MOD + prémiovej tkaniny Liquid Crystal Polymer. Tento materiál je obzvlášť ideálny na stavbu tohto typu bicyklov, pretože je tuhý, neuveriteľne ľahký a vysoko tvarovateľný. Uhol hlavovej trubky je dostatočne plochý, takže bicykel dosahuje geometriu, ktorá je mimoriadne vhodná na jazdu z kopca a do kopca. Predná vidlica sa pohybuje v rozsahu 120 mm, vďaka čomu je absolútne vhodná na „all-mountain“ použitie. Čo sa týka vlastností rámu, Urta Hybrid má všetko, čo od neho môžeme očakávať: asymetrická konštrukcia rámu, integrované vedenie kabeláže, IFP, tapered hlavová trubka, BB92 press fit stredová časť a mnoho ďalších drobností. Urta Hybrid je takmer bezchybný high-endový produkt s krásnym talianskym dizajnom a všetkým, čo si vieme predstaviť.

Výrobca

Wilier je jednou z najstarších a zároveň najinovatívnejších spoločností na svete vyrábajúcich bicykle. Tieto dva fakty idú dohromady u tradičných výrobcov bicyklov tak zriedkavo, že to znie takmer nemožne, ale v prípade spoločnosti Wilier sa dokonale spájajú a realizujú. Taliansky výrobca Wilier právom patrí medzi najlepších na svete v oblasti cestných aj OFF-ROAD (MTB a gravel), triatlonových a elektrických bicyklov.

Cenová dostupnosť

Pokiaľ ide o ceny, je potrebné poznamenať, že sa bavíme naozaj prémiovej triede toho najvyššieho kalibru. Základný model elektrobicykla Willier Urta Hybrid, ktorý je osadený radom Shimano XT, vás vyjde na 7 tisíc eur. Najlepšie vybavený model s radom komponentov SRAM XX1 Eagle potom stojí 12,5 tisíc eur. Z farieb je na výber matne olivovo zelená a lesklá čierna. Ak si vyberiete Wilier, vyberáte si kombináciu najstarších a najhlbších tradícií a najvyššej úrovne inovácií. Wilier patrí medzi najlepších v každom segmente.

Foto: wilier.com, bikerumor.com,