Honor a jeho technológia sledovania očí. Ako to funguje?

Honor ako jedna z mála značiek venuje pozornosť aj tomuto odvetviu.

Ovládanie smartfónu pohybom očí? Áno! Nová technológia od značky Honor je primárne určená pre ľudí so zdravotným postihnutím, avšak môže nájsť využitie aj u zdravých používateľov.

Honor

Honor sa angažuje vo výskume multimodálnej AI technológie a investuje do vývoja neinvazívneho rozhrania medzi mozgom a počítačom (BCI), aby bola asistenčná technológia dostupná pre každého.

Výrobca sa tak stal prvou značkou, ktorá zaviedla technológiu sledovania očí vo svojom operačnom systéme MagicOS 8.0. Táto technológia využíva umelú inteligenciu na umožnenie ovládania telefónu len pomocou očí.

Spoločnosť už začiatkom roka spoločnosť ukázala, ako funkcia sledovania očí v ich smartfóne dokáže ovládať auto prostredníctvom pohľadu. Ide o naozaj parádnu funkciu.

Od 27. augusta 2024 bude táto funkcia dostupná na zariadeniach Honor. Jedným z prvých modelov bude prémiový Honor Magic6 Pro, ktorý bude dostupný aj na Slovensku.

Mozgové signály

Spoločnosť zároveň pokračuje vo výskume v oblasti neinvazívneho rozhrania mozog-počítač (BCI). To umožňuje komunikáciu s externými zariadeniami pomocou elektrických signálov z mozgu, čo otvára nové možnosti pre ľudí so zdravotným postihnutím.

Značka navyše vďaka svojej kampani na sociálnych sieťach zvýšila povedomie o komunite ALS (amyotrofická laterálna skleróza). Urýchlil sa vďaka tomu aj vývoj technológie sledovania očí, čo firme pomohlo s ďalším výskumom.

Myslíte si, že viacero veľkých spoločností by sa malo zamerať na zdravotne znevýhodnených ľudí?