Holandský výrobca e-bicyklov tvrdí, že je najbezpečnejší na svete. Zrejme má pravdu

Moderné e-bicykle sa často zameriavajú na užitočnosť, pohodlie a bezpečnosť, čím sprístupňujú radosť z jazdy na bicykli oveľa širšiemu publiku.

Jedinečne štylizovaný elektrobicykel Van Raam Balance udržuje vaše ťažisko na nízkej úrovni a zároveň si zachováva ergonomickú účinnosť. Aj to je jeden z faktorov, ktoré ho radia k najbezpečnejším.

Netradičný rám

Vo svete elektronických bicyklov sme už videli rôzne podivné a úžasné dizajny na dvoch kolesách – niekedy dokonca viac. Na rozdiel od štandardných bicyklov sa výrobcovia elektrobicyklov oveľa radšej odchyľujú od štandardných konštrukcií rámov, pretože elektromotor dáva každému dvojkolesovému vozidlu obrovskú výhodu. Moderné e-bicykle sa často zameriavajú na užitočnosť, pohodlie a bezpečnosť, čím sprístupňujú radosť z jazdy na bicykli oveľa širšiemu publiku. Na prvý pohľad vyzerá Van Raam Balance ako štandardný cestovný bicykel s netradičným rámom. Akékoľvek predstavy o obyčajnosti sa však pri bližšom skúmaní okamžite rozplynú. Dizajn zariadenia Balance je maximálne premyslený.

Nízkonástupová konštrukcia ako záruka bezpečnosti

Konštrukcia je tvarovaná tak, aby sa na tento elektrobicykel dalo veľmi ľahko nasadnúť bez toho, aby ste museli prehadzovať nohu. Pedále sú umiestnené viac vpredu, aby bola jazda pohodlnejšia. A vďaka nízko posadenému sedadlu s neuveriteľne naklonenou trubkou môžete využívať celý rozsah pohybu nôh a navyše pri zastavení ľahko dosiahnete nohami na zem.

Jazda na elektrobicykli sa vo všeobecnosti líši od jazdy na bežnom bicykli. Máte vyššiu hmotnosť alebo vyššie ťažisko. Nie je to úplne jednoduché a zvládnuteľné pre každého, kto jazdil na bicykli. Najmä vo vyššom veku, keď dochádzajú fyzické sily a kondícia, to môže mať fatálne následky. Holandský výrobca elektrobicyklov zohľadnil preto všetky menované faktory pri výrobe nového modelu Van Raam Balance.

Určený  pre všetky kategórie cyklistov

Prirodzene, tých, ktorí majú radi športovejšie stroje, nebude Balance práve lákať. Je však jasné, že tento stroj má svoje miesto. Je ideálny pre starších ľudí, ktorí chcú pokračovať v životnom štýle na dvoch kolesách, ako aj pre ľudí, ktorí sa zotavujú zo zranení, alebo pre tých, ktorí majú problém udržať rovnováhu na štandardnom bicykli. Je to tiež mimoriadne pohodový elektrobicykel, ktorý by mohol byť závanom čerstvého vzduchu pre športovo založených cyklistov, ktorí si chcú oddýchnuť pri relaxačnej jazde.

Cena

Jedinečná konštrukcia Vaan Raam Balance však znamená, že nie je lacná. Najdostupnejšia verzia sa predáva za 1500€  a nie je ani elektrická. Ak k tomu pridáte elektromotor a batériu, tento mimoriadne bezpečný e-bike vás vyjde na 3 750€. Elektrický model je vybavený slušnou technikou, takže sa vám určite oplatí. Napríklad je vybavený batériou s kapacitou 490 Wh a predným nábojovým motorom, ktorý dokáže bicykel poháňať na maximálnu rýchlosť  24 kilometrov za hodinu. Uvádza sa tiež pôsobivý dojazd 80 km na jedno nabitie. Jeho najväčšou výhodou je však bezpečnosť a ultrakomfortná cyklistika, aj preto je určená predovšetkým pre starších alebo zdravotne postihnutých cyklistov. No ukazuje sa, že nielen pre tých.

Foto: vanraam.com