Elektrobicykle teraz tvoria 10 % celosvetového predaja bicyklov

vôbec prvá správa Svetovej asociácie cyklistického priemyslu priniesla zaujímavé výsledky. Predaj bicyklov dosiahol v roku 2022 takmer 100 miliónov kusov.

Celosvetový predaj bicyklov v roku 2022 dosiahol 96 miliónov kusov, pričom predaj elektrobicyklov sa odhaduje na 9,7 milióna kusov. Informovala o tom Svetová asociácia cyklistického priemyslu (WBIA) vo svojej vôbec prvej správe o globálnom trhu WBIA.

Správa nadväzuje na správu CONEBI Market Profile Report založenú iba na európskych údajoch. Správa WBIA o globálnom trhu 2022 obsahuje údaje o vývoji globálneho cyklistického priemyslu, vrátane všetkých kľúčových trhov, ako sú Spojené štáty, Japonsko, India, Európa, Argentína, Mexiko a ďalšie.

Informácie pre túto správu boli zhromaždené vďaka spravodajstvu zhromaždenému členmi WBIA. „Tam, kde nie je žiadny člen WBIA, poskytli odhadované údaje o trhu odborníci. V niekoľkých prípadoch boli na doplnenie údajov použité informácie o dovoze a vývoze od verejných orgánov,“ píše sa vo vyhlásení WBIA. Objem predaja elektrobicyklov neberie do úvahy odhadovaných 30 miliónov elektrobicyklov s otvoreným plynom v Ázii.

Erhard Büchel, prezident WBIA, uviedol: „Správa o celosvetovom trhu s bicyklami bude vynikajúcim nástrojom pre odborníkov z celého sveta. Veľa sme o tom premýšľali a som rád, že sa WBIA rozhodla tento cenný projekt začať.“