Čo prinesie nový DualSense ovládač k PS5?

Na povrch sa dostali informácie ohľadom nového ovládača k PlayStation 5. Vieme všetko na čom záleží a v tomto článku nájdete všetky dôležité informácie.

Predstavenie nového ovládača k chystanému PlayStation 5 má Sony za sebou – minimálne čo sa týka názvu a farby. Čo nám ale tento ovládač DualSense reálne prinesie a ako sa líšia predpovede s realitou? To sa dočítate v tomto článku.

Samé nečakané zmeny

Vôbec prvú nečakanú zmenu sme naznačili už v samotnom úvode článku. Podľa predpokladov sa očakával názov DualShock 5. Namiesto toho Sony prišlo s pomenovaním DualSense. Druhou, zaujímavou zmenou je celé farebné prevedenie ovládača – narozdiel od klasickej čiernej farby sa Sony priklonilo k bielej farbe. Zmenou tiež prešlo LED osvetlenie, ktoré u súčasnej generácie nájdeme na vrchole ovládača. U DualSense sa nachádza na prednej časti a obklopuje dotykovú plochu ovládača.

DualSense – nový ovládač k PlayStationu 5

Lepšie vtiahnutie do deja

Tlačidlá L2 a R2, ktoré sa veľmi často používajú ako plyn a brzda v závodných hrách alebo ako tlačidlá streľby u akčných hier, prichádzajú so skvelou zmenou. Vďaka adaptívnej odozve budete oveľa lepšie cítiť povrch vozovky či presnejšie naťahovať napríklad luk. Tomu napomôže tiež haptická odozva, o ktorej Sony už nejaký ten piatok hovorí.

Nabíjanie ovládača DualSense

S istotou už vieme, že Sony pri DualSense upustilo od zastaraného microUSB a prešlo na oveľa modernejšie a univerzálnejšie USB-C. To by mohlo tiež priniesť rýchlejšie nabíjanie ovládača. Špekuluje sa aj o tom, že by mohol ovládač podporovať bezdrôtové nabíjanie. Predstavte si, že jednoducho dohráte hru, ovládač odložíte na bezdrôtovú nabíjačku a nebudete musieť riešiť vybitý ovládač počas najbližšej dôležitej bitky.

Predná strana nového ovládača DualSense

Záver

Je jasné, že do vydania PlayStationu 5 je relatívne ďaleko a Sony tak hráča trošku napína. Sem tam ale nejaké informácie uniknú, takže sa na verejnosť dostávajú čriepky technických vymožeností, ktoré si pre hráčov Sony pripravilo. Má snáď japonský gigant v rukáve ešte nejaká esá, ktorými by nás dokázal prekvapiť?