Čo prinesie Galaxy Fold 3?

Rada telefónov Fold od Samsungu nie je vhodná pre každého. Ak sa ale považujete za technologického pioniera, tak nadchádzajúci Fold 3 Vás určite zaujme.

Samsung Galaxy Z Fold 3 je jedným z najočakávanejších telefónov roku 2021. Oficiálne ešte nebol predstavený, jeho príchod na trh sa ale očakáva počas tohto leta a užívatelia sa určite majú na čo tešiť. Čo už stačilo „uniknúť“ od juhokórejského výrobcu?

Samsung a S Pen

Fold 3 bude priamym nástupcom minuloročného modelu Fold 2 a mal by priniesť niekoľko výrazných vylepšení. Jedným z nich je prítomnosť S Penu, doteraz typického len pre modely z radu Note. Otázka ale je, či sa Samsungu podarí displej dostatočne dobre chrániť pred tlakom na neho vyvinutým pri používaní pera – u predchádzajúcich modelov bolo totiž jednoduché displej poškodiť aj jednoduchým zatlačením nechtom. Podľa niektorých internetových zdrojov by toto zároveň mohlo byť prvým krokom k úplnému ukončeniu radu Note.

Fold 3 by mal disponovať 7,5″ displejom schopným fungovať pri obnovovacej frekvencii 120 Hz. Samozrejmosťou je výkonný čip Snapdragon 888 a minimálne 256 GB úložisko.

Fold 3 a jeho kamery

Ďalšou diskutovanou funkciou je aj predná kamera zabudovaná pod displej. Fold 3 by mohol byť prvým telefónom od Samsungu s touto funkciou, stále sa ale jedná o nepotvrdenú informáciu – sama firma totiž povedala, že musí najprv otestovať jej vplyv na funkciu ohybného displeja. Čo sa zadných kamier týka, budú od predchádzajúceho modelu pravdepodobne ponechané bezo zmeny.

Dalšie vylepšenia

Celý telefón bude napájať batéria s kapacitou asi 4500 mAh a súčasťou balenia by mala byť rýchlonabíjačka s výkonom 25 W. Podľa uniknutých informácií by telefón tiež miesto klasických fyzických tlačidiel mal po bokoch mať iba dotykové plôšky. Vylepšená by mala byť aj celková odolnosť telefónu. Ultratenká vrstva skla na povrchu displeja by sa mala zväčšiť na 60 mikrometrov a telefón by mal nanovo mať základnú odolnosť proti vode i prachu. To Samsung dosiahol hlavne vďaka prepracovanému dizajnu hlavného rozbaľovacieho pántu.

Rovnako ako u predchádzajúcich modelov môžeme očakávať pomerne strmú cenovku. Podľa niekoľkých zdrojov by sa mal telefón predávať za ceny začínajúce na 2000 USD. Táto, aj všetky ostatné informácie v tomto článku, sú ale oficiálne nepotvrdené, preto nemusia byť úplne presné.