Čo prináša nová verzia aplikácie MiHome?

Používate súčasti chytrej domácnosti od Xiaomi? Určite ste sa potom stretli s aplikáciou MiHome. Tá dostala nedávno veľkú aktualizáciu. Zhrnuli sme novinky.

Aplikácia MiHome od čínskeho výrobcu Xiaomi sa dočkala hneď niekoľkých zmien, ktoré môžu byť pre používateľov zaujímavé. O čo sa presne jedná a čo to užívateľom prinesie? To sa dozviete v našom článku o novinkách v rámci aplikácie MiHome.

K čomu je MiHome

Aplikáciu Miho budete potrebovať kedykoľvek, keď si zaobstaráte prvky chytrej domácnosti od tohto výrobcu. Pomocou tejto apky totiž môžete prvky chytré domácnosti prepojiť s mobilným telefónom, ovládať ich, pripájať ich k sebe a tak ďalej. Pripojiť sem môžete chytré žiarovky, difúzory či iné vychytávky v rámci chytré domácnosti.

Čo prináša nová verzia?

Než si povieme, na čo všetko sa môžete tešiť, musíme Vás upozorniť, že Xiaomi vypúšťa aktualizácie postupne. To znamená, že ešte nemusí byť dostupná aj pre váš telefón. Teraz k samotným novinkám. Tou zďaleka najpodstatnejšie je bezpochyby možnosť tmavého režimu. Ak zapnete aplikáciu v prítmí, displej vám už nevypáli oči, ako to bolo doteraz. Skvelou správou je, že do tmavého režimu sa aplikácia prepne sama v nočných hodinách. Vy sa tak nemusíte vôbec o nič starať.

Ak máte doma chytré žiarovky, potom vás iste zaujme zmena v rámci automatických scén. Prakticky pribudli dve novinky. Turn on the Lights a Good night. Good night scéna by vám mala umožniť zhasnutie všetkých svetiel. Ako už názov napovedá, funkcia bude hojne využívaná predovšetkým pred spaním, kedy sa vám nebude chcieť vstávať, prípadne zhasínať každé svetlo zvlášť.

To nie je všetko!

Tieto novinky ale nie sú zďaleka to jediné, čo MiHome ponúka. Ďalšia novinka poteší všetkých, ktorí majú chytré kamery od Xioami. Aplikácia sa novo dokáže sama znova pripojiť ku kamere v prípade, že došlo k výpadku siete či elektriny. To zatiaľ nebolo úplne možné.

Potom už na nás čakajú len drobné úpravy, ktoré zase tak moc nevyužijete. Jedná sa predovšetkým o sekciu najčastejších otázok a odpovedí, ktoré nájdete v pomocníkovi. Aplikáciu MiHome si môžete stiahnuť z obchodu Google Play. Aktualizácia by sa vám potom mala ponúknuť sama.