BMW predstavilo inovatívne riešenie. Budú výtlky nakoniec užitočné?

BMW prichádza na trh s jedinečným nápadom, ako využiť výmole na nabíjanie elektromobilov. Úspech tohto nápadu by mohol znamenať výrazný krok vpred vo svete EV.

Na našich cestách je množstvo výtlkov, dier a ďalších nepríjemných prekážok. Pokiaľ si ich včas nevšimnete, môžu pokojne spôsobiť nepekné škody. Ale čo keby vaše elektrické vozidlo dokázalo túto energiu využiť a premeniť ju na použiteľnú elektrinu? BMW vyvíja nový systém odpruženia, ktorý je navrhnutý práve na tento účel.

BMW výtlky

Podľa serveru CarBuzz patent podaný na nemeckom patentovom úrade ukazuje, že BMW vyvíja nový systém odpruženia, ktorý dokáže získavať energiu z pohybu kolies elektromobilu a zároveň absorbovať energiu pri náraze.

Automobilový priemysel prechádza na elektromobily a výrobcovia sa predbiehajú vo vývoji spôsobov, ako zvýšiť ich dojazd. Technológia batérií sa rýchlo vyvíja, čo umožňuje, aby sa dojazd elektromobilov vyrovnal dojazdu ich benzínových a naftových náprotivkov. Nemecká automobilka BMW však plánuje ísť ešte o krok ďalej.

Inovatívna konštrukcia BMW

Prepracovávajú totiž odpruženie, ktoré tradične plytvá energiou na podporu pohybu kolies, ako spôsob výroby využiteľnej energie. Princípom je inovatívna konštrukcia, ktorá zachytáva energiu vznikajúcu pri pohybe kolesa v reakcii na prekonávanie nerovností. Táto uložená energia sa potom posiela do generátora, kde sa premieňa na elektrinu použiteľnú na nabíjanie elektromobilu.

Výrobcovia áut už v minulosti zaviedli funkcie pre úsporu energie, ktoré môžu predĺžiť dojazd elektromobilu, zatiaľ čo iní vyvíjajú metódy na využitie energie počas jazdy. Zachytávanie energie z nerovností na ceste na dobíjanie batérie je však úplne geniálne. Ak by sa nemeckej automobilke podarilo túto technológiu uviesť na trh, mohla by všetko zmeniť.

Čo si o tejto inovatívnej konštrukcie od automobilky BMW myslíte vy? Stane sa to skutočne realitou? Dajte nám vedieť dole v komentároch.