Buď vo forme s kompaktným bežeckým pásom od Xiaomi

WalkingPad R1 Pro má veľký potenciál uspokojiť potreby amatérskych bežcov, ale aj milovníkov prechádzok. Navyše sa odporúča pri rekonvalescencii alebo rehabilitácii po úrazoch a zraneniach.

Účinky bežeckého pásu na ľudský organizmus pri správnom vetraní, odeve a rovnomernom pohybe sa dajú porovnávať s tými, ktoré získate pri behu v prírode. Nielen preto ich popularita stúpa. Známy výrobca bežiacich pásov WalkingPad, za ktorým stojí čínsky gigant Xiaomi, prináša na európsky trh svoju vlajkovú loď s názvom Xiaomi WalkingPad R1 Pro.

Odporcovia i zástancovia

Je pravda, že moderné bežecké pásy dokážu takmer dokonale simulovať beh v teréne. Pohodlne si môžete jednoducho regulovať rýchlosť i intenzitu tréningu. Dokonca môžete pri behaní na páse sledovať televíziu. Avšak beh vonku v prírode či v parku je aj tak na nezaplatenie. Takto reagujú na bežecké pásy ľudia, ktorí pri behu potrebujú cítiť prírodnú energiu. A výrobcovia pásov im spravidla dávajú za pravdu. Nezabudnú však pripomenúť svoj pohľad na problematiku: Behať na bežeckom páse môžete kedykoľvek, keď sa vám zachce. Zatiaľ čo od behu vonku vás môžu odradzovať dážď, sneh, silný vietor, hmla či tma.

Beh po asfalte môže byť poriadnou záťažou pre kĺby. Naopak, povrch bežeckého pásu je odpružený, teda kĺby šetrí. Členky, kolenné kĺby a aj spodná časť chrbta sú v bezpečí. Aj preto sa bežecký pás často používa pri rekonvalescencii alebo rehabilitácii po úrazoch a zraneniach. Takže v konečnom dôsledku zostáva voľba na človeku. Dilemou je aj cena bežiacich pásov. WalkingPad však ide cestou dostupnosti pre čo najväčšiu kategóriu ľudí. V súčasnosti sa cena jeho bežeckého pásu pohybuje len mierne nad 500€.

Pre každého niečo

WalkingPad R1 Pro má veľký potenciál uspokojiť potreby amatérskych bežcov, ale aj milovníkov prechádzok. Výrobca ho tiež odporúča pre ľudí, ktorí si šetria chrbticu a rozhodli sa pracovať postojačky za takzvaným standing deskom. Minimálna rýchlosť pásu je totižto na úrovni iba 0,5 km/h. Takže človek popri práci robí niečo aj pre zdravie svojho tela. Maximálnu rýchlosť pásu výrobca udáva v hodnote 10 km/h. Užívateľov určite potešia kompaktné rozmery 150 x 72 x 13,5 cm v rozloženom stave a 98 x 72 x 15,5 cm v zloženom stave, ktoré sú v porovnaní s konkurenčnými výrobkami podstatne menšie. Bežiaci pás sa tak môže ocitnúť v oveľa menších priestoroch ako sú potrebné pri iných typoch. Presúvanie pásu z miesta na miesto veľmi uľahčujú zabudované kolieska.

Špecifikácie a plusy pásu od Xiaomi

WalkingPad R1 Pro je vyrobený zo zliatiny hliníka. Na jednej strane je ľahký, na druhej zaručuje vysokú nosnosť, ktorá sa pohybuje na úrovni až 110 kg. Vylepšený výkon motora s nižšou hladinou hluku určite príde vhod.  Rukoväť pásu je opatrená poistkou.

Veľkým plusom WalkingPadov je ich jednoduché ovládanie, ktoré sa môže prevádzať až 3 rôznymi spôsobmi. K dispozícii je diaľkový ovládač, prepojenie s aplikáciou KS Fit, ale tiež automatický režim. Rozdelením do troch zón dokáže pás v automatickom režime pás na tomto základe rozpoznať, či chcete spomaliť, zrýchliť, alebo udržovať konštantnú rýchlosť behu alebo chôdze.

Vďaka spomínanému kompaktnému dizajnu ho môžete bezproblémovo skladovať a používať aj vo veľmi malom byte.

Foto: walkingpad.com