Bolt končí na strednom a východnom Slovensku. Ostane len v 5 lokalitách

Prečo spoločnosť Bolt sťahuje svoje elektrické kolobežky z najväčších miest Slovenska?

Známa spoločnosť Bolt, poskytujúca zdieľané elektrické kolobežky, sa túto sezónu rozhodla pre krok, ktorý mnohých nepoteší. V mnohých mestách totiž nespustí službu zdieľaných elektrických kolobežiek, čo firma zdôvodňuje celkovou zmenou ich stratégie v rámci strednej Európy.

Bolt končí

Bolt necháva elektrické kolobežky len v piatich mestách Slovenska. S kolobežkami sa tak môžu rozlúčiť obyvatelia Žiliny, Prešova či Košíc. Kolobežky od spoločnosti Tier aj naďalej ostávajú dostupné na celom Slovensku. Okrem Tier-u je možné používať aj kolobežky od Antiku.

Bolt ponecháva kolobežky len v piatich mestách

Počas zimy bol kolobežky spoločnosti Tier aj naďalej dostupné, pričom Bolt svoje kolobežky z obehu stiahol. Nebolo to však prvýkrát. Dôvodom stiahnutia kolobežiek cez zimné obdobie je najmä znížená kapacita batérií počas nízkych teplôt, čo zároveň znamená aj nízky dojazd. Ďalším rizikom boli samozrejme klzké chodníky a znížená bezpečnosť v prípade poľadovice či sneženia.

Mestá, kde zelené kolobežky aj naďalej ostávajú sú Bratislava, Nitra, Trnava, Trenčín a Piešťany. Krok spoločnosti Bolt je pre mnohých rozporuplným rozhodnutím, keďže z ponuky sťahuje aj druhé a tretie najľudnatejšie mesto na Slovensku. Bolt však nevylučuje, že sa v budúcnosti ich kolobežky vrátia. Momentálne ich však túto sezónu neuvidíme.

Ulice Banskej Bystrice sa zazelenajú. Bolt prináša do mesta pod Urpínom  zdieľané kolobežky | Banská Bystrica

Spoločnosť Bolt ako taká určite ani zďaleka nekončí, keďže sa im v ich biznise s elektrickými kolobežkami, rozvozom jedla či taxíkmi pomerne darí. Bolt zároveň minulý rok svoje elektrické kolobežky vylepšil o zaujímavé funkcie, o ktorých si môžeš prečítať tu: Bolt upgradol svoje elektrické kolobežky. Akých vylepšení sa dočkali?

Bolt aj naďalej inovuje

Bolt taktiež bojuje proti tandemovej jazde, o čom svedčí aj ich patentovaný systém z roku 2021, ktorý sa však k nám zatiaľ nedostal. Bolt túto službu spustil v rámci testu len v Berlíne, pričom fungovala len vo vyhradenom čase. Stále však nebol systém spoľahlivý na to, aby sa dostal do ostrej prevádzky.

Viac si o ich systéme na zabránenie tandemovej jazdy alebo jazdy pod vplyvom alkoholu si môžeš prečítať tu: Bolt si nechal patentovať systém, ktorý zabráni tandemovej jazde

Čo si o stiahnutí kolobežiek z obehu pre jedny z najväčších miest Slovenska myslíš ty? Určite nám daj vedieť dole v komentároch 🙂