Bolt upgradol svoje elektrické kolobežky. Akých vylepšení sa dočkali?

Aké vylepšenia si pre nás pripravila spoločnosť Bolt so svojou už 5. generáciou elektrických kolobežiek?

Spoločnosť Bolt prichádza už so svojou 5. generáciou zdieľaných elektrických kolobežiek. Spoločnosť uvádza, že sa jedná doteraz o ich najbezpečnejší model.

Bolt 5 je poháňaný hardvérom a softvérom vyvinutým 100% interne. Software aj hardware je nabitý inovatívnymi funkciami a skonštruovaný s ohľadom na stabilitu, aby zaistil čo najbezpečnejší zážitok z jazdy.

Bezpečnosť na prvom mieste

Bolt 5 využíva senzory na detekciu nehôd, pádov, prudkého brzdenia a nebezpečných jazdných vzorov. Tieto senzory môžu spustiť zvukové a vizuálne upozornenia pre jazdcov, ako aj automaticky upozorniť tím Boltu na akékoľvek problémy.

Bolt 5
Bolt 5, zdroj: blog.bolt.eu

Pomocou snímača údajov môže tím Boltu vytvoriť vzor používania podobný odtlačkom prstov, ktorý umožňuje vzdelávať jazdcov tam, kde je to potrebné. Tieto opatrenia umožňujú jazdcom užívať si bezpečné výlety, ktoré sú prospešné nie len pre nich, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky.

Nový model obsahuje aj informačnú palubnú dosku, ktorá navádza jazdcov. Nechýbajú ani inteligentné hlasové upozornenia, ktoré pomáhajú jazdcom a chodcom v situáciách, ktoré si vyžadujú zvýšenú pozornosť.

Vylepšená konštrukcia aj batéria

Bolt 5 je skonštruovaný vo vlastnej réžii pre extra stabilitu a bezpečnejšiu manipuláciu. Má optimalizovaný uhol kolies s variabilnou veľkosťou (12″ vpredu, 10″ vzadu) pre bezpečné manévrovanie. Jeho tenká plošina s nízkym podvozkom pomáha udržiavať stabilitu. Novému modelu nechýba ani predné vidlicové odpruženie.

Bolt 5
Bolt 5, zdroj: blog.bolt.eu

Kolobežka je vybavená aj patentovaným riešením 48 V (oproti 36 V) vymeniteľnej batérie s dojazdom až 55 km, pričom samotná batéria je umiestnená v zadnej časti. To umožňuje jednoduchšiu výmenu batérie, ale tiež poskytuje lepší zážitok z jazdy vďaka nižšiemu ťažisku kolobežky.

Pneumatiky poskytujú maximálnu priľnavosť povrchu aj v tých najnáročnejších poveternostných podmienkach, pričom nižšia hmotnosť skútra ponúka ľahšiu ovládateľnosť.

Začiatočnícky návod a 100% recyklovateľné materiály

Pre tých, ktorí sú nováčikmi v jazde na elektrickej kolobežke, aplikácia Bolt ti všetko v stručnosti vysvetlí. Režim pre začiatočníkov obmedzuje maximálnu rýchlosť kolobežky na 15 km/h a spomaľuje profil zrýchlenia, aby si sa mohol/a učiť vlastným tempom.

Rovnako ako v prípade predchádzajúceho modelu, udržateľnosť je jadrom operácií Boltu. Bolt 5 je 100% recyklovateľný a má životnosť až 60 mesiacov (Bolt 4 mala rovnakú životnosť). To všetko pomáha znižovať množstvo odpadu. Už čoskoro by sme sa tejto novej generácie mali dočkať aj u nás na Slovensku.