Apple v Singapure otvorí „plávajúci“ Apple Store

Najnovší Apple Store bude zároveň prvým Apple Storom, ktorý "pláva" na vode. Bude stáť v Singapure, v časti mesta, ktorú poznáte napríklad z Formule 1.

iPhone od Apple je synonymum pre smartfón už niekoľko rokov. Je to prvá voľba laikov aj technologických entuziastov pre svoju spoľahlivosť a použiteľnosť. To však neplatí iba pre iPhone, ale pre takmer všetky produkty tejto značky. To získalo Applu určitý imidž, ktorý by nebolo dobré pokaziť. Preto aj Apple Store musí byť postavený kvalitne a spoľahlivo. No čo sa stane, keď z neho architekti urobia umelecké dielo „plávajúce“ na vode?

Zdroj: Apple

Apple Store v Singapure

Singapur už má dva oficiálne obchody Applu, no tento tretí bude úplne iný. Bude totiž situovaný v časti mesta Marina Bay, ktorú môžete poznať napríklad z pretekov Formule 1. Nenájdete ho však na pevnine, ale na hladine vody. Okrem toho Vás tiež môže zaraziť nezvyklý tvar tohto obchodu. Táto plávajúca (takmer) guľa jednoducho vyráža dych ešte pred vstupom dnu. Dátum otvorenia ešte nie je známy, no pravdepodobne to bude ešte tento rok.

Na tomto mieste predtým zvykol stáť bar a klub Avalon, ktorý mal veľkosť až 1 500 metrov štvorcových. Veľkosť Apple Storu ešte nie je známa, no je možné, že bude podobná.

Singapur nie je jediný

Kalifornský technologický gigant má vo zvyku otvárať obchody, ktoré slúžia zároveň aj ako turistické atrakcie. Podobné umelecké dielo stojí napríklad v New Yorku alebo v Miláne.

Najznámejší Apple Store vôbec stojí v Central Parku v New Yorku. Samotný obchod sa nachádza pod sklenenou konštrukciou, ktorá slúži ako vstup. | Zdroj: Apple

„Apple Store v Marina Bay bude srdcom kreativity a miestom, ktoré sme postavili pre Vás, aby ste zachytili svoje nápady a vášne. Bude to miesto v ktorom môžete objavovať, zoznamovať sa a vytvárať niečo nové.“

Apple v oficiálnom prehlásení. Preklad: Michal Luciak
Apple Store na námestí Piazza Liberty zachováva všetky dôležité aspekty námestia: možete sa tu stretávať, sadnúť si a je to veľmi fotogenická lokalita. | Zdroj: Apple