Bude mať Apple svoju vlastnú hernú konzolu? Spoločnosť o tom uvažuje.

Apple už nejaký čas uvažuje a vstupe na trh s hernými zariadeniami, konkrétne konzolami. Čo konkrétne technologický gigant plánuje?

Jez Corden z Windows Central sa nedávno objavil v epizóde podcastu Xbox Two. V ňom potvrdil, že počul isté informácie o tom, že Apple pracuje na svojej vlastnej hernej konzole.

Zdá sa, že spoločnosť si najíma inžinierov z Xboxu, aby Applu pomohli vypracovať špecifikácie konzoly. Corden vraví, že tieto informácie sa už nejaký čas šíria, pričom uvádza, že jeho zdroje nie sú práve najlepšie. Verí však, že herná konzola je určite niečo, čo Apple v súčasnosti vyvíja.

Bude konzola zameraná na VR?

Corden hovorí, že počul rôzne úniky o hernej konzole od spoločnosti Apple. Nie je si však úplne istý, či bude konzola orientovaná na VR alebo nie. Je možné, že funkciu VR vôbec obsahovať nebude. Tiež hovorí, že konzola by mohla mať istý druh implementácie pre rozrastajúci sa metaverse svet.

Apple konzola
Apple VR koncept, zdroj: TomsGuide.com

Corden tvrdí, že Apple skúma množstvo rôznych nápadov a nevie, či sa táto konzola niekedy zrealizuje. Je možné, že ju Apple už zrušil. Na otázku, kto iný by chcel súťažiť s Apple a ďalšími výrobcami konzol, ako je Microsoft, Corden odpovedal, že jedinou spoločnosťou, ktorá by chcela ísť po špičke, by bol čínsky technologický gigant Tencent.

Schopná konkurencia alebo prepadák?

Hernú konzolu od spoločnosti Apple by bolo skutočne zaujímavé vidieť. Načasovanie by však bolo zvláštne, pretože Apple mohol vstúpiť do tohto odvetvia už dávno, tak prečo až teraz? Ak by mala vzniknúť nejaká konzola od spoločnosti Apple, nečakaj tradičnú konzolu v štýle PlayStation 5, Xbox Series X alebo Nintendo Switch.

Apple konzola
Apple TV, zdroj: Gizmochina.com

Povesti o pripravovanej hernej konzole od Applu by sa mohli rozprúdiť aj po tom, čo spoločnosť Microsoft nedávno rozprúdila trh svojou akvizíciou. Tieto druhy udalostí podnecujú súťaž, čo je vždy dobré. Ak nakoniec predsa len dôjde k počinu od Applu, bude zaujímavé sledovať, ako by ju ľudia prijali na dnešnom, pomerne preplnenom trhu.