Amazon Prime Video čoskoro dostane dlho očakávanú funkciu

Na zariadeniach so systémom Android dostal Amazon Prime Video zaujímavú funkciu, ktorá však nie je celkom dotiahnutá k dokonalosti.

Využívate na Spotify tzv. shuffle možnosť? Jedná sa o to, že sa Vám budú prehrávať pesničky z daného zoznamu v náhodnom poradí. Niečo podobné oznámil aj Netflix, no vyzerá to tak, že ho predbehne Amazon Prime Video, kde túto funkciu na niektorých zariadeniach nájdete už teraz.

Amazon Prime Video nemá mnoho prvenstiev

Streamovacia služba od Amazonu ponúka pomerne solídny výber filmov aj seriálov. Momentálne však žije v pomyselnom tieni Netflixu, ktorý je považovaný za kráľa všetkých streamovacích služieb. To sa síce tak skoro nezmení, no Amazon je konečne v niečom prvý.

Ako prvý Vám totiž umožní prehrávať epizódy seriálu v náhodnom poradí. Dokáže to už teraz na Android zariadeniach a podobná funkcionalita pravdepodobne čoskoro príde aj na ostatné platformy. Je však dôležité povedať, že samotná fukcia je trochu prvoplánová. Hlavným neduhom je to, že ju môžete použiť iba v rámci jednej série seriálu. Čo moc nedáva zmysel.

Bolo by ďaleko lepšie, keby ju môžete použiť pri Vašom watch liste. Táto funkcia by, podľa mňa, mala fungovať tak, že v náhodnom poradí prehráva predovšetkým filmy a tie epizódy seriálov, ktoré ste ešte nevideli a (v prípade seriálu) sú na rade.

Príklad použitia tejto novinky

Predstavte si, že máte vo watch liste dva filmy a jeden seriál, kde ste si stihli pozrieť dve prvé epizódy. Ak má byť táto funkcia použiteľná, tak by mala náhodne spustiť buď jeden z týchto dvoch filmov alebo tretiu epizódu rozpozeraného seriálu. Keď dokončíte pozeranie epizódy seriálu alebo jedného z dvoch filmov, tak by sa automaticky mal spustiť buď ten film, ktorý ste ešte nevideli, alebo tretia epizóda seriálu. Taktiež by sa mohla spustiť štvrtá epizóda seriálu v prípade, že náhodným výberom ste už tú tretiu videli.

Práve v takejto podobe by sa jednalo o unikátnu funkciu, ktorú ocení takmer každý nerozhodný človek. Na Amazon Prime to však práve takto nefunguje.

Očakáva sa, že na Netflixe, kde by sme túto funkciu mali vidieť v prvej polovici tohto roku, to bude fungovať práve takto. V prípade Amazon Prime Video to aktuálne vyzerá skôr ako premrhaná príležitosť než úspech, ktorý táto platforma tak moc potrebuje.