Ako používať Word, Excel či PowerPoint zadarmo

Potrebujete súrne použiť Microsoft Word alebo Excel? Nechcete zaplatiť za produkt, ktorý už nebudete potrebovať? Vieme, ako ich legálne používať zadarmo.

V čase karantény a fyzickej izolácie musíme pracovať z domu a nie vždy máme prístup k potrebnému softwaru. Word, Excel a PowerPoint sa stali štandardom a každý očakáva, že ich budete môcť používať. Microsoft myslel aj na užívateľov, ktorí nie sú ochotní platiť za balík Microsoft Office, a tak väčšinu programov ponúka aj v online prevedení, dostupnom úplne každému zadarmo.

Microsoft Office Pro Plus 2019 for Windows (Government ...
Zdroj: Microsoft

Ako použiť Office cez prehliadač

Ako sme už spomenuli, všetky programy balíka Office sú k dispozícii na webovej stránke Office.com. Nejedná sa o úplne 100-percentné náhrady, no ponúkajú všetko dôležité. Na to, aby ste ich mohli používať, budete potrebovať Microsoft konto, ktoré je tiež zadarmo. Ak máte počítač s Windows, tak Microsoft konto pravdepodobne už dokonca máte vytvorené.

Excel for Free
Zdroj: Office.com

Po prihlásení si v hornej časti vyberiete príslušnú aplikáciu, ktorú potrebujete, a budete presmerovaný do jej webového rozhrania. Rozhranie veľmi pripomína klasický Word, Excel alebo iné programy balíka Microsoft Office, takže sa rýchlo zorientujete. Obdobnou náhradou sú kancelárske aplikácie od Googlu, ktoré nedávno získali zaujímavú novú funkciu.

Použite mobilnú aplikáciu Word alebo Excel

Ak potrebujete niečo narýchlo urobiť z telefónu, Microsoft myslel aj na Vás. Aplikácia Word, Excel, PowerPoint a iné sú k dispozícii zadarmo na Google Play aj Apple App Store. Aplikácie sú mierne skresané na funkcionalite, no mali by stačiť na väčšinu úloh, na ktoré ich budete potrebovať.